8. PAR MUMS

RĪGAS 1. VALODU SKOLA ir interešu izglītības iestāde, tās reģistrācijas nr. 3351800827,

    • māca angļu valodu apmēram 500 bērniem vecumā no 3 līdz 7 gadiem ik gadu (kopš 2009), izmantojot īpašu valodu apguves metodi, kas saucās ABC Language Acquisition method.
    • organizē vasaras nometnes jau kopš 2010. gada bērniem vecumā no 8 līdz 12 gadiem. Nometnes vadītāja Diāna Zepa ir saņēmusi  derīgu un valstī atzītu nometņu vadītāju apliecību. 

Diāna Zepa ir skolas dibinātāja un direktore un mācību programmu un metodes autore (kopš 2009.gada), kā arī skolotāju mentors (kopš 2011.gada). Līdz skolas dibināšanai, Diāna ir strādājusi par angļu valodas skolotāju vairāk kā 13 gadus, mācot 3 līdz 65 gadus vecus skolēnus gan individuāli, gan grupās. Diāna ir dzimis skolotājs, kuram lielākais izaicinājums ir atrast labāko veidu kā viegli un ar prieku apgūt angļu valodu gan bērniem, gan pieaugušajiem. Viņas dzīves motto ir padarīt šo pasauli par labāku vietu mūsu bērniem. Diānai ir divas meitas: 12 un 14 gadus vecas.

Profils:  https://www.linkedin.com/pub/diana-zepa/79/3a8/71

 

Vērtības

Mēs ticam Pasakām un vērtībām, kas ir pasakās. Godīgums. Darbs. Izpalīdzība.
Mēs ticam Komandas spēkam un tās sinerģijai. Zināšanas. Sadarbība. Inovācija.
Mēs ticam Debesīm: Ētika. Tikums. Morāle.
Mēs ticam Izaugsmei: "Uzvarēs, kas mainīsies!" ~Rainis~

 

 

Vīzija

2012. gada līdz 2015. gada skolas vīzija ir:  
Caur savu izaugsmi, nest izaugsmi jaunajiem skolotājiem.
Caur jauno skolotāju izaugsmi, nest izaugsmi bērniem.
Caur bērnu izaugsmi, nest izaugsmi Latvijai.


Heraldika

Skolas heraldika ir mūsu skolas vērtības, spēks un nākotne.
Pūce ir gudrības simbols.
Pūce lidojumā ir gudrība kustībā un pieredzē, tās ir jaunas zināšanas.
Atslēga ir mūsu atrastās durvis uz veiksmi. Veiksme ir mūsu lielā darba rezultāts. Mums ir zelta atslēdziņa!


Skolas vēsture.

Mūsu skola izauga no pavisam maziņas sēkliņas, un neviens tad nespēja iedomāties, par kādu lielu koku tā izaugs. Skolas sākuma posma vienīgais dārzinieks ir Diāna Zepa (skolas dibinātāja un direktore).


1999. gada ziemā Diāna izbeidz sadarbību ar angļu valodas kursu pieaugušajiem firmu Bauskā, secinot, ka katrs cilvēks ir pelnījis individuālu pieeju un ar 2000. gadu kļūst par pašnodarbināto un uzsāk veidot savas bērnu un pieaugušo grupas, kur pamazām atklāj savu mācību pieeju un metodiku, mācot bērnus un pieaugušos.


2008. gada pavasarī ir pagājuši gandrīz 10 gadi kopš Diāna ir apmācījusi visa vecumposma (3-65) angļu valodas studentus. Aizvien vairāk Diānu uzmeklēt mācīties gribētāji, aizrauti ar Diānas vienkāršību, prieku un apmācības metodēm, bet Diāna arī grib izaugsmi savā dzīvē, jo pārāk ilgi jau ir būts uz vienas vietas. 


2008. gada vasarā Diāna riskē un uzaicina uz interviju savus pirmos iespējamos darbiniekus, kuriem varētu nodot tālāk savas zināšanas un harizmu. Diemžēl zināšanu un pieredzes trūkuma rezultātā, Diānai vien pašai nākās apmācīt savus mācīties gribētājus, jo neviens no potenciālajiem pretendentiem nav gana labs. Arī Diānai trūkst zināšanas, kā jaunajiem kadriem nodot savas zināšanas.


2009. gada pavasarī potenciālās skolas aprises jau kļūst skaidrākas, grūtais gads ir devis rūdījumu un Diāna nolemj no jauna riskēt, tikai šoreiz veltot vairāk laika, sagatavojot un atbalstot potenciālos skolotājus. Šajā gadā Diāna pārņem SIA "Livingstone Sky" uzņēmumu, pieņem darbā vairākus skolotājus un uzsāk darbību visās tajās pirmsskolas izglītības iestādēs, kas ir izrādījušas vēlmi pēc angļu valodas nodarbībām.

Izrādās, tomēr šis bija vissmagākais mācību gads skolas vēsturē līdz šim, jo Diānai bija vienai pašai jāpilda valdes locekļa un uzņēmuma direktora funkcijas, mentora funkcijas, marketinga un IT speciālista funkcijas, PR funkcijas, apkopējas un šofera funkcijas, utt. Iespējams, pateicoties tieši Diānas redzējumam, kādai ir jābūt šai skolai, neatlaidībai un gana daudz naivumam, skola izdzīvoja un skolai piesaistījās gaiši cilvēki.

2010. gada 8. februārī skola ieguva reģistrētas izglītības iestādes statusu kā Angļu valodas skola – INTERANTIONAL ENGLISH, kuras pamatdarbība bija pirmsskolas un sākumskolas angļu valodas apmācība Rīgas un pierīgas pirmsskolas un sākumskolas izglītības iestādēs.


2010. gada laikā skolā notika vislielākās pārmaiņas, jo no pavisam radošas pedagogu-studentu komandas nācās izveidot skolas sistēmu, no pavisam naiviem pieņēmumiem par skolas finansiālo gaitu nācās saskarties ar dzīves realitāti un pieņemt nopietnus lēmums, kas ļautu skolai izdzīvot, no Diānas kā gādīgās un vienmēr saprotošās "mammas" tēla pret savu komandu nācās kļūt par atbildību prasošu skolas direktori. Šis gads palīdzēja vēl skaidrāk saredzēt cilvēku vērtības un saprast mūsu skolas ejamo virzienu: godīgums, sadarbība un izaugsme kā misijas apziņa, kas padarītu mūsu bērniem labāku nākotni.


2010. gada maijā piedzīvojām ārkārtīgi lielus mīnusus, kā rezultātā nācās aizņemties naudu, lai varētu izmaksāt skolotājiem algas. Bet pats svarīgākais jautājums bija: kā turpināt? Ja šis būtu tikai "Kupi prodaj bizness" (LV: Nopērc un pārdod), tad ne mirkli nevilcinoties to būtu jāslēdz. Bet tā kā šī skola bija kā Diānas trešais bērns, kā misija, kas jāpaveic, neskatoties ne uz kādām grūtībām, tad to nevarēja tā vienkārši slēgt.

 

2012. gada februārī SIA "Livingstone Sky" tika pārsaukts par "Rīgas 1. valodu skolu" un 2012. gada martā Izglītības kvalitātes valsts dienests izsniedza skolas jaunā nosaukuma reģistrācijas apliecību "Rīgas 1. valodu skola".


Rīgas 1. valodu skola šobrīd ir vienīgā skola Latvijā, kas ne tikai māca pirmsskolas un sākumskolas bērniem angļu valodu, bet kas ļoti nopietni sagatavo un atbalsta savus skolotājus, izstrādā savu metodiku, izveido savas darba lapas un zīmējumus, nodrošina efektīvu sadarbību ar vecākiem ar pašu izveidotas mācību vietnes palīdzību, sniedz ēnu un leļļu teātrus izglītības iestādēm, veido izglītojošus seminārus vecākiem, un plāno uzsākt neformālās izglītības apmācības programmu pieaugušajiem – tiem jaunajiem skolotājiem, kuri arī vēlās kļūt par skolotāju ar lielo S.